Użytkowniku od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na korzystanie zasadach określonych w "polityce prywatności"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Korzystanie oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez sprzedającego danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami
close
Zobacz większe

MEK 10L

MEK10000

Nowy produkt

PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY

Więcej szczegółów

332,10 zł brutto


270,00 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Produkt na zamówienie zapytaj o dostępność przed zamówieniem
Waga 10 L

Więcej informacji

Przeznaczony dla przemysłu - tylko na zamówienie 

Metylo etylo keton jest używany jako tak rozpuszczalnik o niskiej temperaturze wrzenia do wyrobu nitrocelulozy, powłok akrylowych i winylowo powierzchniowych, a także lakierów wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej, urządzeń elektrycznych i meblarskiej.

Może być on również stosowany przy produkcji cementów przemysłowych na bazie gumy oraz farb drukarskich jako rozpuszczalnik azeotropowej separacji.

Jest również składnikiem układu rozpuszczalników stosowanego w produkcji taśmy magnetycznej.

MEK jest także rozpuszczalnikiem wymaganym do obróbki polimeryzacji polistyrenów, akrylonitryl-butadien-styrenu (ABS) i kauczuku butadienowo-styrenowego (SBR).

Surowiec używany jest także przy wytwarzaniu smarów, lakierów, klejów, farmaceutyków, środków czyszczących i preparatów do usuwania farb i lakierów, jak również (w niewielkich ilościach) używa się go jako jeden ze składników w niektórych kosmetykach i produktach spożywczych jako środek zapachowy i smakowy.

9 innych produktów w tej samej kategorii: