Użytkowniku od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na korzystanie zasadach określonych w "polityce prywatności"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Korzystanie oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez sprzedającego danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami
close
Kleje odparowujące
Kleje odparowujące

Opisane w tym rozdziale kleje tak długo pozostają w stanie płynnym, dopóki nie odparuje z nich woda lub  rozpuszczalnik. 
Po odparowaniu klej obsycha i traci kleistość. Struktura spoiny nie powstaje tu w wyniku polimeryzacji, ten mechanizm polega raczej na powrocie kauczuku do swoich wcześniejszych parametrów, zanim został wymieszany z rozpuszcza...

Opisane w tym rozdziale kleje tak długo pozostają w stanie płynnym, dopóki nie odparuje z nich woda lub  rozpuszczalnik. 
Po odparowaniu klej obsycha i traci kleistość. Struktura spoiny nie powstaje tu w wyniku polimeryzacji, ten mechanizm polega raczej na powrocie kauczuku do swoich wcześniejszych parametrów, zanim został wymieszany z rozpuszczalnikiem lub zdyspergowany w wodzie.

Więcej

Kleje odparowujące Jest 29 produktów.

Podkategorie

 • rozpuszczalnikowe

  Kleje rozpuszczalnikowe nie polimeryzują. Zawierają płynny rozpuszczalnik, który po odparowaniu pozwala kauczukowi znajdującemu się w kleju zagęścić swoją strukturę i uzyskać odpowiednie właściwości klejące.  Niektóre z nich muszą być dotwardzone termicznie. Można nimi łączyć różne materiały: gumy, tworzywa, tkaniny, filce, korek, metale, ceramikę, szkło, kamień, drewno, karton.

     MULTIBOND-22 (taśmociągi)
     MULTIBOND-24 (obuwniczy)
     MULTIBOND-25 (tworzywa)
     MULTIBOND-26 (guma-metal)
     MULTIBOND-28 (okładz. cierne)

 • dyspersyjne

  Klej dyspersyjny jest zawiesiną nierozpuszczalnych żywic, które w formie drobnych cząstek są wymieszane z wodą. Wiązanie tego typu klejów odbywa się przez odparowanie wody. Dodatek katalizatorów powoduje lepsze sieciowanie rozproszonych cząstek. Dzięki temu, poprawia się odporność spolimeryzowanego kleju na wodę i wysoką temperaturę.

  Kleje dyspersyjne MULTIBOND oferowane są w dwu rodzajach:
  - utwardzające się,
  - "wiecznie żywych" (powierzchnia kleju po odparowaniu wody pozostaje mocno kleista lub inaczej: samoprzylepna).

     MULTIBOND-23 (wiecznie żywy)
     MULTIBOND-29 (introligatorski)
     MULTIBOND-29D (do drewna)

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów